Holmenkollen Skifestival AS er et arrangørselskap basert i Holmenkollen som arrangerer verdenscup i alpint, nordiske grener, samt skiskyting i tillegg til rulleskirennet Holmenkollen Skishow hvert år. Vi samler mer enn 140.000 mennesker til morsomme og inkluderende idrettsfester årlig.

Selskapet eies 50/50 av Norges Skiforbund og Skiforeningen.

Holmenkollen Skifestival AS har åtte ansatte og har lokaler i Holmenkollen. Daglig leder er Kristin Vestgren Sæterøy. Styret består av 7 personer satt sammen fra idrett, næringsliv og kultur, i tillegg til styreleder.

Ansatte

Kristin Vestgren Sæterøy

Daglig leder

902 78 989

kristin@skifest.no

Wenche Frengstad Berger

Prosjektleder FIS World Cup Nordic

928 96 609

wenche@skifest.no

Stine Stenseth

Prosjektleder Audi FIS Ski World Cup & ansvarlig arena og festival

406 10 972

stine@skifest.no

Emilie Nordskar

Kommunikasjonssjef

900 55 379

emilie@skifest.no

Harald Sundgot-Borgen

Ansvarlig frivillige og arenarigg

977 88 957

harald@skifest.no

Line Elvsveen Eskerud

Prosjektleder BMW IBU World Cup Biathlon

414 21 370

line@skifest.no

Tove Lysne

Administrasjonskonsulent

905 37 110

tove@skifest.no

Styret

Birger Magnus

Styreleder

Stein Opsal

Nestleder og generalsekretær i Norges Skiforbund

Erik Eide

Generalsekretær i Skiforeningen

Rakel Rauntun

Generalsekretær i Norges Skiskytterforbund

Are Kjensli

Administrerende direktør i NHO Logistikk og Transport

Grete Ingeborg Nykkelmo

Kommunikasjonsdirektør i Veidekke ASA.

Sindre Bergan

Daglig leder/Sportsdirektør NTG Bærum

Kristin Vinje

Stortingsrepresentant (H)

Hva kan vi hjelpe deg med?